آزمایشگاه پاتوبیولوژی فرّدانش

راهنمای ادرار 24ساعته


راهنمای جمع آوری ادرار 24 ساعته

لطفا قبل از انجام نمونه گیری موارد زیر را مطالعه فرمائید:

-مشخصات ثبت شده برروی برچسب ظرف نمونه گیری را کنترل نمائید تا صحیح باشد.

-روزی را جهت جمع آوری ادرار 24ساعته انتخاب بفرمائید که حدالامکان در منزل یا جای ثابتی باشید و از فعالیتهای فیزیکی شدید(دویدن،استرس،محرومیت از غذا،ورزشهای سنگین و...)خوداری نمائید.

-خوردن و آشامیدن خود را در شرایط متعادل نگهدارید،یعنی از چند روز قبل از غذای معمول و آب به اندازه کافی استفاده نمائید.ادرار را در ظرفی که آزمایشگاه در اختیار شما میگذارد،جمع آوری نمائید اگر مایع یا پودری درون ظرف جمع آوری ادرار 24 ساعته ریخته شده،آن را دور نریزید.

-چنانچه می بایست آزمایش VMA،متانفرین،نورمتانفرین،انجام دهید از چند روز قبل از خوردن برخی غذاها مثل چای،کاکائو،وانیل و شکلات،داروهایی مثل کافئین،اپی نفرین،لوودوپا،لیتیم،نیتروگلیسیرین،کلونیدین،ایمی پرامین،ماده حاجب رادیوگرافی یددار و...خودداری نمائید.

-روزی را که به عنوان روز جمع آوری ادرار 24 ساعته انتخاب میکنید ازیک مبدا زمانی مثلا 8 صبح شروع نمائید و تا 24 ساعت بعد یعنی 8صبح روز بعد تمام ادرار را درون ظرفی که در اختیارتان قرار داده شده است خالی کنید،لازم است ظرف ادرار 24 ساعته در زمان جمع آوری در محل تاریک و خنک نگهداری شود و در اسرع وقت به آزمایشگاه منتقل گردد.

-لازم به ذکر است که قطع دارو و یا تداوم مصرف هر دارویی در تهیه نمونه 24 ساعته حتما باید با نظر پزشک معالج صورت گیرد.

توجه شما به نکات یاد شده باعث افزایش صحت و دقت آزمایش خواهد شد.

 

@ کلیه حقوق این سایت متعلق به آزمایشگاه پاتوبیولوژی فردانش می باشد

:Designed by